Luštěniny

Dobrý den, jak řešíte, když při přebírání luštěnin (čočka, fazole...) najdete obilná zrna? Mně se to včera stalo u čočky z Globusu (Korrekt), kde není ani zmínka o možné kontaminaci, takže jsem ji doteď považovala za bezpečnou pro bezl.dietu.... Přeberete, obilí vyhodíte, luštěniny propláchnete a uvaříte? Nebo jakou značku luštěnin používáte (je nějaká s přeškrtnutým klasem, která je běžně k dostání v obchodech?) Děkuji moc za radu.

Nezpracované luštěniny jsou přirozeně bezlepkové potraviny a jako takové nemohou být označeny licencovaným logem přeškrtnutého klasu. To, že se v nich mohou vyskytnout obilná zrna se stát může - je potřeba je přebírat a propláchnout. Obilná zrna Vám vyplavou na povrch a vylejete je - tak se jich zbavíte.

Co třeba tato? http://www.nutri-vyziva.cz/produkty?lusteniny/zv-zelena-cocka-velkozrnna-bio-harmonie-bezlepkov-500g Stejně ji přebírám.

Tak přebrání luštěnin, nebo rýže jasné, stejně jako vyprání před vařením. Kupř. ve fazolích jsem našla rýži či hrách a v čočce třeba i kamínky. Všude se uvádí, přebereme, vypereme.....

Přidat příspěvek do diskuze