Dobrý den, léčím se s celiakií, můj stav se zhoršuje, mám hojný výskyt aft. Kde mi můžou udělat náběry a vyhodnotit, zda mi nechybí zásadním způsobem některé životně důležité vitamíny a minerály včetně kyseliny listové? Nechci experimentovat, že si budu něco sama ordinovat, ale jsem už zoufalá. Prosím o pomoc. Moc děkuji.

Obvodni lekar Vam necha udelat vse potrebne. Nevim, jak velky smysl ma cekat na odbery a trapit se. Je obecne znamo, resp. pise se ze celiakovi chybi kys. Listova, protoze se nikde neuklada jako napr. B12 v jatrech, ale pokud mate celiakii dlouho nelecenou, zjevne i podle aftu mate nedostatek b12. Tyto vitaminy je treba brat spolu, protoze prebytek jednoho muze zpusobit nedostatek druheho. Doporucuji si neco vyhledat o vzajemnem ovlivnovani vitaminu a mineralu. Jinak se mi jestevosvedcila chlorela a lepicol plus.

U lidí vznikají afty při infekcích herpesviry či Coxsackie viry. Ty má cca 50 % lidí v těle a při zhoršení funkce imunity, například při stresu či nachlazení se virus pomnoží. Na toto viry vitamíny ani minerály nestačí.

Tome děkuji moc za rady.

Tom prosím vás mohli by ste mi odpísať na email ako ste sa zbavili tých neurologických bolesti. Ďakujem Renka renka@majer.co

Cetl jsem, ze pri dlouhodobem nedostatku b12 mohou byt nektere neurologicke postizeni nevratne. Ja na tom byl asi take dost spatne, skoncil jsem s podezrenim na rotrousenou sklerozu na neurologii v brne. Tam mi po lumbalni punkci zjistili jen vice propustnou hematoencefalickou barieru ale jinak vse v poradku. Po sdeleni ze mam celiakii rovnou predepsali injekcne b12, celiakie muze mit vliv prave i na onu hem.enc.barieru, proto je asi take mezi pacienty s roztr. Skl. Dost celiaku. Spolu s b12 jsem uzival i denne kys. Listovou a obtize se zpocatku zlepsily rychle ale casem se sem tam vracely, zejmena pri nejake horsi zivotosprave, vice sladkeho apod. Dnes po trech letech me nic nebrni, jen obcas v noci, rekl bych ze diky nizkemu tlaku, mi "mrtvi" prave predlokti. Brneni a paleni je pryc ale trvalo to opravdu dlouho. Taky je dobre snizit fyzickou zatez, tou jsem si zpocatku asi hodne uskodil, po ni to bylo take vzdy horsi. Jinak mam jeste novy poznatek, zkousel jsem ovesne vlocky, drahe jako hrom, bezlepkove a muj stav se plizive zacal zase horsit, prestal jsem je jist a rekl bych ze je to bez nich lepsi. Preji hodne uspechu a doslova pevne nervy.

Máte pravdu Tome. B12 , kyselinu listovou a pyridoxin uživám už 15 let. Od nálezu celiakie. Ali

Přidat příspěvek do diskuze