Enzym papain rozpouští lepek a snižuje jeho škodlivost

Párkrát jsem četl doporučení pro celiaky a lidi alergické na lepek, že v případě podezření, kdy si nejsou jisti, jestli nesnědli kontaminované jídlo lepkem (například v restauraci), měli by si dát enzymový doplněk obsahující papain. Pravda je, že pokud člověk jí v restauraci, tak i když se s kuchařem domluví a vysvětlí mu, kde a v čem je lepek, ke kontaminaci dojde téměř vždy. A o to hůře na dovolené, kde jen navíc jazyková bariéra. Ze zkušenosti mohu říct, že po návštěvách restaurace mi bylo vždy špatně, ale co si dávám papain, tak potíže nemám. Na amerických diskuzích o celiakii lidé sice píšou, že lze díky tomuto enzymu i občas porušovat dietu a jíst cokoliv, ale to bych neriskoval. Každopádně v případě rizika kontaminovaného jídla ze zkušenosti rozhodně doporučuji.

Ano, s papinem mám dobré zkušenosti, zřejmě opravdu dokáže lepek zneškodnit.

Přípravek Gluteguard od společnosti Glutagen obsahuje enzym z plodů papáji a s úspěchem ho používají celiaci po požití lepku. Já jsem celiak a taky ho příležitostně beru, když jdu třeba na oslavu nebo firemní večírek, kde konzumuji lepek, tak si pak dám tabletu. Funguje to a dokonce je účinek Gluteguardu podložen klinickými výsledky.

Ať si každý jí jak chce a vyhovuje mu to - děsím se ale toho, že si to přečtou "začátečníci" s dietou a budou se podle toho chovat... Sám výrobce zmiňovaných léků říká, že se nejedná o lék na celiakii ani o možnost jíst co chcete - slouží pouze pro zmírnění následků v případě křížové kontaminace apod. Více zde: http://www.coeliac.org.au/news-stories/ Žádné klinické výsledky, které by říklai něco jiného jsem nenašel, právě i výrobce brzdí špatné pochopení léku. Vědomě nedodržovat dietu na víkendy - to znamená, že neustále zatěžiji střeva, dělá se tam zánět apod. Sám patřím k lidem, kteří nemají okamžité problémy po požití lepku, ale nikdy bych takto dietu neporušoval - takže případní nováčci: DRŽET DIETU, zázraky se nedějí, zatím se žádný lék nevymyslel....

V časopise Téma č. 6/2017 ze dne 10. 2. 2017 byl zveřejněn článek Válka s lepkem, kde se píše o přípravku Gluteguard od společnosti Glutagen. Článek si můžete přečíst v novinkách na našem webu.

Já pomocí enzymů řeším Vánoce, protože to se dieta držet nedá.

Koupila jsem si teď před Vánoci u nás produkt Lepekfit. Podle složení je to obdobné, možná i lepší než Glutegard. Nemám diagnostikovanou celiakii, ale pečivo mi nedělá moc dobře. Prý mám sníženou schopnost strávit právě lepek. Musím říct, že s těmi tabletkami jsem zvládla i trochu cukroví bez dřívějšího bolení břicha.

Přidat příspěvek do diskuze