Nafouklé břicho u dítěte s celiakií

Dobrý den, dceři zjistili ve dvou letech celiakii. Měla dlouhodobě střevní problémy a velmi nafouklé břicho. Hodnoty měla tak vysoké, že nemusela na biopsii. Po 8 měsících přísné diety zjistili, že ji hodnoty klesly z 10 na 1. Břicho má však stále velmi nafouklé beze změny, střevní problémy už nemá. Jiné potravinové alergie nemá. Ze začátku jsme 3 měsíce držely i bezlaktozovou dietu pro lepší účinky. Probiotika bere. Je takto velké břicho normální? Upraví se to někdy? Nemůže to být něco jiného? Bylo mi řečeno, že je to v pořádku, ale mám stále obavu. Děkuji za odpověď. Tereza V.

Dobrý den, nebojte se, spraví se to, naše dcerka měla totéž jako přes kopírák. Dnes je jí 8 a vypouklé bříško má jen když se fakt hodně naji :-) Jako malinká měla také tmavé kruhy pod očima, teď už ne.

Dobrý dne paní Vostálová, o odpověď na Vaši otázku jsme požádaly prof. MUDr. Jiřího Nevorala za FN Motol. Tady je jeho odpověď: Velké břicho u batolat může ještě přetrvávat řadu měsíců. Zmenšené, nicméně ještě poněkud větší břicho může být patrné ještě i za 1-2 roky. Je to dáno jen pomalu a postupně se stahující břišní stěnou. Pokud dítě začalo prospívat, stolice se upravily a protilátky klesly, vše je v pořádku a stav se upraví.

Dobrý den.Byla mi zjištěna nesnášenlivost lepku.Igg 23.Jenže mně začala zlobit i laktoza,nafouklé břicho ,a zapachájící větry.Je mi 54 let,a problémy začaly ,tak před 5 lety-opakované průjmy.Z čeho se to náhle objeví?Měla jsem k tomu sklony_nafouklé břicho?Nebo to je opotřebováním střev?Beru od cca 25 let antirevmatika na sklerodermii. Nyní jsem snědla 3 broskve,a kousek kedlubny,a je mi opět těžko.Děkuju za info Hlavová

Přidat příspěvek do diskuze