Cestování s bezlepkovou dietou vyžaduje pečlivější přípravu. Při cestování po České republice je výhodné se informovat o prodejnách s bezlepkovými potravinami v místě, do kterého se chystáme. Pokud si nebudeme vařit sami, je dobré se předem dohodnout s kuchaři o jejich možnostech připravovat bezlepkové jídlo.

Při stravování v zahraničí jsou velice užitečné tzv. restaurační kartičky, na kterých je uvedeno, co bezlepková dieta znamená, co pro nás mohou připravit a čeho se vyvarovat. Další kartičky najdete na www.celiactravel.com/cards/. Odkaz na webové stránky, které Vám usnadní cestování bez lepku. 

Pro bezproblémové přežití v zahraničí mohou pomoci i internetové stránky zahraničních společností celiaků:

www.aoecs.org/members

www.aoecs.org/international-coeliac-organisations

 

Novinky

Mořský koník i pro celiaky

Všeobecná zdravotní pojišťovna připravila pro své pojištěnce nabídku v rámci Klubu pevného zdraví . Léčebně ozdravného pobytu Mořský koník 2018 se letos zúčastní 2x více dětí. Poprvé pojišťovna umožňuje vyjet k moři také dětem s celiakií, které trpí dýchacími nebo kožními problémy. Dosud byla bezlepková dieta kontraindikací. Podrobnosti najdete  zde.

 

 

Letní tábor 2016

 Ve Varvažově u Orlické přehrady jsou všechny letní tábory v termínu 30.7. – 13.8.2016 vhodné také pro děti s bezlepkovou dietou.