McDonalds - bezlepková varianta Royalu

Tak dnes jsem měl možnost vyzkoušet zde avizovanou novou bezlepkovou variantu burgeru Royal v McDonaldu. Hned na začátek jsem se ale nestačil divit, jak důmyslně se McDonald snaží bezlepkovou variantu před klienty "ututlat". Po příchodu do prodejny nové generace nikde ani zmínka o možnosti bezlepkové housky, a to ani v ceníku, ani přímo v nabídce nad pokladnami. Poté, co jsem přistoupil k objednávacímu kiosku, jsem bezlepkovou variantu nenašel ani v seznamu nabízených sendvičů. Přesto mi to ale nedalo, a vědom si "postoje" McDonaldu k bezlepkovým variantám, jsem zkusil na kiosku objednat si velké menu se sendvičem Royal. Teprve ve chvíli, kdy už jsem měl navolené i hranolky, nápoj a omáčku, a pomalu jsem přestával věřit, se na poslední obrazovce s možností ubrat si nějaké přísady, objevilo dole malé okénko s možností "Bezlepková houska". To mi upřímně nepřijde vůbec "user-friendly", protože koho už napadne zkusit objednat klasický Royal, jen horko těžko dojde trpělivě až takhle daleko, a nevzdá to s tím, že bezlepkovou variantu prostě nemají... Jinak ale burger chutnal výborně, a osobně jsem si po letech s chutí zase dal typický burger z mekáče bez výčitek :-) Příplatek za bezlepkovou housku je 20 korun, takže celkově vyjde jeden Royal na 99 korun.

Bezlepkový Royal v Mekáči představuje změnu pouze v housce. Všechny ostatní ingredience jsou stejné, což samozřejmě neznamená, že by neměly být bezlepkové. Každopádně jsem viděl přípravu a kontaminace tam je nevyhnutelná. V kuchyni McDonalds se nevyznám, ale první krok přípravy sestává z toho, že žemle se dává, jak jsem vytušil předpéct, nevím přesně čemu slouží onen kuchyňský přístroj, no ale dávají se tam i lepkové žemle. A i když obsluha má za úkol pracoviště "vyčistit", tak zevnitř asi jen těžko. Zeptáte-li se obsluhy, tak vám sami poví, že nic zaručit nemohou, což se jim na jednu stranu nedivím, při tak velkém provozu, jaký tam panuje. Ale na druhou stranu nás pak nemají lákat na bezlepkový Royal.

A zkusili jste už BL Royal ve Vídni? Zkuste a budete se divit, jak může hamburgr opravdu chutnat! LB

Pro Barta LAdislav: Zksul jsem ho ve Vídni i v Itálii a popravdě jsem v tom žádný extra rozdíl neviděl - u nás je za mě největší omezení v tom, že je to jen k royal menu, tak je to k jakémukoliv.

Každému může chutnat něco jiného, ale v případě bezlepkového Royal burgeru jsou jak u nás tak v Rakousku použity suroviny od shodného dodavatele - bzl houska i plátek masa.

Včera jsem ho ochutnala a byl výborný.

Přidat příspěvek do diskuze