dobry den..ve svych 52 letech jsem onemocnela hepatitidou c...ikdyz jsem po dvou operacich patere..CID.1.stupne mi byl odebran..pobiram soc prispevky a chtela jsem se zeptat jestli mam narok na prispevek na dietu..dekuji.Kopcova

Pro č. 76. Napsala jsem vám na e-mail. Soňa

Dobrý den, 3 roky mám celiakii typu Mash 3C, ráda bych se zeptala, je možné od státu dostat příspěvek pro celiaka dospělého? Údajně se dá vyřídit na úřadě práce jako součást příspěvku na živobytí, ale není to jen pro děti? Děkuji za zprávu Němcová

Dobrý den, s politováním Vam musím oznámit, že na bezlepkovou dietu nejsou žádné příspěvky ze zdravotního pojištění, z úhrad na léky. Některé pojišťovny přispívají v rámci různých balíčků, ale většinou jen dětem. Pro dospělé má příspěvek Zdravotní pojišťovna Škoda ve výši 4 000 Kč a Revírní bratrská pokladna 1 000 Kč. Podrobnosti najdete na https://www.celiak.cz/bezlepkova-dieta/zdravotni-pojistovny-celiakum. Další možná pomoc je v rámci dávek v hmotné nouzi, kdy se částka na živobytí navyšuje u BD o 2 800 Kč. Vypočtená částka se porovnává s příjmy a rozdíl by mohl být doplacen. To Vám řeknout na Úřadu práce. Jiná možnost bohužel není.

Přidat příspěvek do diskuze