Mému synovi před dvěma lety lékaři diagnostikovali celiakii. Nyní je mu 9let a je v přípravě jídla na mne zcela závislí. Žádali jsme o příspěvek na péči,ale nebyl nám přiznán. Prosím,může mi někdo poradit,jak postupovat při odvolání. Jsem zcela bezradná. Děkuji.

Dobrý den, dcerka má 6 let a letos nám příspěvek odebrali. Napsali jsme odvolání asi na tři stránky a zjistili si termín projednání, neboť jsme chtěli být osobně přítomni. V komisi nebyl ani jeden dr. z oboru gastroenterologie. Ptali se nás, jestli se dcerka sama obleče, nají atd. Otázky úplně mimo. Závěr byl, že vidí, slyší, chodí, tak co bysme vlastně chtěli. Toť moje zkušenost

no hlavně asi z levných surovin pro Vás,,,víc raději nebudu dodávat...

příspěvek na péči při diagnóze celiakie neznamená zůstat doma!!!

souhlas s Hanou.hlavně je to i na potraviny ,protože jsou o hodně dražší než normální.

Dobrý den, příspěvek na péči řeším už přes rok. Není to nic příjemného. Paní Leo- nápodobně ohledně vstávání a vaření, práce... A k dalšímu. Jen chci ostatní upozornit, že případná pomoc od zdravotní pojišťovny (proplacení účtenek za potraviny)je něco jiného než Příspěvek na péči. Ten má na starost jiný resort než pojišťovna a je určen dětem, zák. zastupcům (v případě celiakie- pokud je uznán nárok a já o nikom zatím nevím,kdo by ho dostal, to ale neznamená, že si to celiaci nezaslouží). Nejde jen o cenu potravin, v první řadě jde o zvýšenou péči, které péče o dítě s celiakií vyžaduje. Hodnotí se 3 oblasti. Největší potíž s uznáváním je v oblasti i)osobní aktivity. Podotýkám, že nejde o příspěvek, který nějak souvisí s příjmem rodiny. Také si nemyslím, že jde o to zůstat s dítětem doma, ale je důležité poukázat na to, že zvýšenou péči dítě vyžaduje. A že zákon nesprávně srovnává různé typy postižení (více, když si pročtete co se hodnotí, nebo napište- pokud vás toto téma zajímá). A občan se mylně domnívá, že může podporu státu (kam také do sociálního systému přispívá)- až to bude jednou potřebovat -využít. A pak jen vidí, že si to jen myslel.:-)

Přidat příspěvek do diskuze