Zdravim lidicky, mam taky dotaz..uz rok trpim na bolesti streva, zaludku, zvraceni, zhodil jsem 5kg, pred dvemi mesici se pridali uzkosti typu OCD...po nasazeni antibidepresiv se stav po 5tydnech zhorsil pridali se deprese, psychiatrem mi bylo zdeleno, ze mi antidepresiva zmeni. Jde o to, ze mi byla pred 14 dny prokazana celikalie, a podle vsech priznaku v detstvi, ji mam prave uz od detstvi, ale nebyla mi bohuzel zjistena, az ted v mych 27letech. Chci se zeptat, mate nekdo zkusenost, ze na bezlepkove diete zmizi i tyto psychicke stavy? Ja ji drzim 14 dni a zatim zadne zlepseni, pouze se upravila konecne stolice..Podle meho psychiatra je to nemozne a internet lze....dekuji za odpoved....denis

Podle mé zkušenosti je bezlepková dieta naprosté minimum, aby deprese a úzkosti úplně vymizely. Tak třeba káva a čaj, obojí bzl, mi po dlouhodobější konzumaci prokazatelně způsobují úzkosti. Patřím k těm, kdo mají nějaké špatné geny, které na kávu reagují enormním napětím nervů. To se pod vlivem kofeinu dostavuje i z naprosto malicherných příčin, leckdy dávno zapomenutých v podvědomí. A třeba konzumace masa a masných výrobků (bezlep) mi zas z dlouholeté zkušenosti způsobuje deprese. Dám si čtyři bzlp vídeňské párky a mám jistotu, že následující hodiny budu mít vědomí zakaleno bezpříčinným smutkem a depresí. Přitom tak rád jím. Jediné co snesu jsou zelenina, ovoce, rýžové suchary, olivový olej a vajíčka.

Nik,taky mně deprese způsobuje kofein, dokonce i zelený čaj !!! Naopak mi nevadí maso, můžu ho jíst neomezeně. Ale na rozdíl od tebe mi deprese způsobuje ovoce. Stačí mi dva banány a do hodiny mám depresi, že bych nejraději vyskočil z okna. Fruktóza je pro mě spolehlivý startér deprese.

U me to same... po vysazeni lepku do tydne jsem zacala normalne spat, do mesice se mi ztratila priserne svediva vyrazka z obliceje a to hlavni - zmizela mi panicka uzkost. Sice beru po vymizeni priznaku stale Buspiron (5 mes), ale mam zpatky normalni a pohodovy zivot.

Chemie je podvod. Bezlepková dieta je nejlepší a jediný způsob léčby psychických problémů.

ahoj všichni, z důvodů nekonečné úzkosti a depresí jsem také přestala jíst lepek. Zatím mám abstinenční příznaky. Mám chuť na rohlík s máslem. Čekala jsem tři týdny, a pomalu a postupně je každý den snesitelnější. Někdy jsem měla pocit, že se rozsypu na drobky, že to nedodejchám. Běs a hrůza. Nyní to pomalu ustupuje. Žádný třesk, žádné ejchuchů. Nejsem si ještě jistá, jestli ta dieta bude účinná. Ale ano, je to trochu lepší. Nevím, proč právě lepek by měl způsobovat deprese....zatím mám toužebné představy o bílém pečivu.

Tak mně teda bezlepková dieta proti depresi rozhodně pomohla. Ovšem trvalo to asi 6 týdnů bezlepkové diety, než deprese ustoupily.

Přidat příspěvek do diskuze