Dobry den, nase 3 leta dcera ma celiakii. Uz rok je na diete a vyborne prospiva. Riste, ma plno chuti do zivota. Jedine co nas zarazi jsou jeji pretrvavajici tmave kruhy pod ocima. Mate nejakou radu, cim to muze byt? Doktor do ni chce nutit zelezo v prascich, cemuz se branim. Nejake doporuceni na reseni prirodni cestou? Mockrat dekuji.

Dobrý den, z 90% nejčastěji bývají kruhy kolem očí (pokud nejde o únavu-nevyspání) způsobeny nedostatečnou funkcí jater. V alternativním programu se doporučuje udržovat příjem dostatečného množství cukru nejlépe denní porce (medu od včelaře) k regeneraci, které játra potřebují a poté máte na trhu velkou škálu přírodních prostředků. Já osobně našel šťávu z Noni, která mi dokonce vyhovuje při celiakii ještě více než Aloe. Neprohání, jako Aloe. Každý jsme, ale individualita. Dávkování, složení atp. je u každého jiné. Na Váš e-mail posílám odkaz, kterou Noni beru, aby to tady někdo zase nebral jako reklamu a že jde o dealery a podobné kraviny. Mohou ty kruhy, ale mít i jiný důvod a ten pokud nejde o játra neznám. Má jaterní testy? Jsou OK?

Omlouvam, se, koukam, ze jsem vlozila spatne, ne pod nove tema .

Je toho opravdu hodně, kde se dá udělat chyba! Můžete mít i vysokou citlivost vůči lepku a nebo i další intoleranci, nebo imunitní nemoce. Nemáte problémy s histaminem? Takzvanou histaminovou intoleranci HIT (alergolog-imunolog vyšetří)? Intoleranci na mléko, či vajíčka? Bez těchto vyšetření to asi nepůjde. Musíte pátrat možná si i psát co denně jíte a pátrat co jídlo obsahuje a kde jsou třeba i stopy lepku a alergeny a sledovat se. Sledovat denně i stav stolice (barvu a tvar) po konkrétním jídle. Časem poznáte, jak na co reagujete a počem je Vám hůře a co Vám dělá dobře. Mě to trvalo skoro přes 4 roky i s doktorama a vyšetřením, než jsem našel stabilitua "přehled" o bezlepkových potravinách. Osobně nedoporučuji konzumovat výrobky ,které obsahují deproteinovanou pšenici. Bezlepkové pivo (fragmenty lepku)! Uzeninám bych se také vyhnul. Raději kupujte maso od řezníka a vařte si jej a pečte. Je to těžké radit co přesně..

Železo nepomůže. A pokud je železo ve formě doplňku, tak je škodlivé!!!!!!!!!

Dobrý den, máte prosím nějaké tipy jak odstranit nebo co nejvíce omezit tmavé kruhy pod očima u dospělých trpících celiakii? Já jsem teda narazila na tohle http://ar-aesthetics.cz/esteticka-kamuflaz-tmavych-kruhu-pod-ocima/ Mohlo by to pomocí teda alespoň že začátku psychicky abych se cítila lépe. Ale ráda bych odstranila i přímo příčinu tohoto problému.

Přidat příspěvek do diskuze