Chtěla bych se zeptat, zda je možné mít reakci na kvasnice při celiakii, jáká se projevuje u mě. Mám nafouklé břicho, větry ,na velkou jdu mnohokrát za den, bolí mě břicho. Dietu dodržuji a nic mě nenapadá co by mohlo být příčinou. Ještě mě napadla reakce na mléko. Díky za případnou radu či odpověď. Eva

Při celiakii kvasnice škodí velmi často. V některých zemí je bezlepková dieta současně bez kvasnic. V Austrálii se celiaci kvasnicím vyhýbají kvasnicím stejně jako pšenici.

Kvasnice mě taky nadýmají a mám po nich lupy ve vlasech a obočí.

Kvasnice mohou způsobovat kandidózu. Já se této choroby zbavila právě až po úplné eliminaci kvasnic ze stravy.

Kvasnice v kostce obsahují mléko (kontaminace při výrobním postupu), pokud Vám vadí, můžete vyzkoušet kvasnice instantní v prášku, ty mléko neobsahují. Můžete také pečivo konzumovat druhý den po pečení, nebo až třetí. Pokud Vám toto nepomůže, potom musíte kvasnice vyloučit z jídelníčku a nahradit kváskem. Je třeba zjístit zda máte problém s mlékem, nebo máte kandidozu.

Dobrý den, mám dotaz, ve složení spalovače tuků je napsaný chrom z kvasnic, vadí mě jako celiakovi, popřípadě je nějaké minimální množství které celiak snese? Děkuji za odpověď Adéla

Přidat příspěvek do diskuze