Můj transplantace žijící v USA mi tvrdí, že se vyléčil z celiakie pomocí transplantace střevní mikroflóry. Už dva roky jí lepek a má stále negativní krevní testy a biopsie, kterou podstoupil nedávno, je též negativní. Na počátku léčby podstoupil během jednoho měsíce tři transplantace střevní mikroflóry od zdravého dárce a teď jako udržovací dávku postupuje jen jeden zákrok jednou za půl roku. To prý stačí k tomu, aby se celiakie už nevrátila. Podotýkám, že můj bratranec není žádný blázen a tohle by si nevymyslel, znám ho dobře. Myslíte, že jeho uzdravení je dílem nějaké náhody, nebo tahle metoda opravdu funguje?

Možné to je, ale rozhodně ne 100%. Jde o to, že dárce musí být 100% kompatibilní a "jeho" flora musí mít ty správné parametry pro vaše tělo! To rozhodně není jednoduchá věc. Mám doma ve své databázi dvě velké rozsáhlé studie, které se věnují tomuto tématu. Zatím nebyl odborně zdokumentován případ vyléčení od celiakie, ale od jiných Vážných a ještě vážnějších střevních a imunitních chorob ANO. Osobně se domnívám, že je to jedna z mnoha těch "správných" cest k vyléčení celiakie. Další lék na léčbu Celiakie je BL-7010. Také velice slibný preparát. Je ve třetí fázi testování a prozatím se jeví, jako nejlepší lék na Celiakii vůbec!

Také věřím, že uzdravení z celiakie tímto způsobem je možné. Vždyť je zdokumentováno několik případů, kdy transplantace střevní mikroflóry vyléčila pacienty z roztroušené sklerózy, chronické boreliózy, atopického ekzému atd. atd. Všechno co souvsí s imunitou se dá pomocí TSM pozitivně ovlivnit.

Prosím Vás, byl někdo na fekální transplantaci v Bratislavě? IPPM Bratislava je partnerem anglické kliniky Taymount a já si tam zaplatila pět transplantací za hodně velké peníze, ale nepomohlo mi to. Šla jsem do toho kvůli únavovému syndromu, pylové alergii a občasným úzkostným stavům, ale výsledek žádný, jen vyhozené peníze. Po tomto neúspěchu jsem se radila se svým imunologem a on mi vysvětlit, že 3 decilitry mikroflóry, které jsem dostávala na klinice jsou naprosto nedostačující. Navíc mi v Bratislavě nedali mikroflóru v kapslích pro polykání, aby se dostala do tenkého střeva, to je prý taky důležité. Máte někdo taky zkušenost, že vám transplantace v Bratislavě nepomohla? Víte někdo o jiné klinice, kde dávají aspoň 1,5 litru transplantátu do střeva a aspoň 6 kapslí velikosti 0 s mikroforou pro polknutí? Našla jsem takové kliniky jen v zámoří, ale v Evropě jsem zatím nevypátrala žádnou. 

Edito, já v té Bratislavě byl a lituji vyhozených peněz. Chtěl jsem co největší objem transplantované mikroflóry, ale taky jsem nakonec dostal jen 3 deci a úplně chybělo podání mikroflóry kapslemi. Myslel jsem, že budu dostávat kapsle na polykání, aby to šlo i do teného střeva, ale prostě se nedalo na kapslích vůbec domluvit. Samozřejmě, že mi to vůbec můj zdravontí stav nezlepšilo, prostě jsem hodně zklamaný.

Taky hodně lidí zapomíná, že dárce by měl držet bezlepkovou dietu a vynechat pokud možno i cukr a alkohol. Na to se dost zapomíná. A to nemluvím o tom, že vynechat má dárce pokud možno i uzeniny, mořské plody a potraviny s glutamanem.

Sháním někoho na velkoobjemovou transplantaci bez fitrace mikroflóry. Většinou tu mikroflóru filtrují a nebo dávají malý objem, což je špatně. Nevíte někdo o nějakém zdravotnickém zařízení nebo o nějakém dárci?

Přidat příspěvek do diskuze