Můj transplantace žijící v USA mi tvrdí, že se vyléčil z celiakie pomocí transplantace střevní mikroflóry. Už dva roky jí lepek a má stále negativní krevní testy a biopsie, kterou podstoupil nedávno, je též negativní. Na počátku léčby podstoupil během jednoho měsíce tři transplantace střevní mikroflóry od zdravého dárce a teď jako udržovací dávku postupuje jen jeden zákrok jednou za půl roku. To prý stačí k tomu, aby se celiakie už nevrátila. Podotýkám, že můj bratranec není žádný blázen a tohle by si nevymyslel, znám ho dobře. Myslíte, že jeho uzdravení je dílem nějaké náhody, nebo tahle metoda opravdu funguje?

Možné to je, ale rozhodně ne 100%. Jde o to, že dárce musí být 100% kompatibilní a "jeho" flora musí mít ty správné parametry pro vaše tělo! To rozhodně není jednoduchá věc. Mám doma ve své databázi dvě velké rozsáhlé studie, které se věnují tomuto tématu. Zatím nebyl odborně zdokumentován případ vyléčení od celiakie, ale od jiných Vážných a ještě vážnějších střevních a imunitních chorob ANO. Osobně se domnívám, že je to jedna z mnoha těch "správných" cest k vyléčení celiakie. Další lék na léčbu Celiakie je BL-7010. Také velice slibný preparát. Je ve třetí fázi testování a prozatím se jeví, jako nejlepší lék na Celiakii vůbec!

Také věřím, že uzdravení z celiakie tímto způsobem je možné. Vždyť je zdokumentováno několik případů, kdy transplantace střevní mikroflóry vyléčila pacienty z roztroušené sklerózy, chronické boreliózy, atopického ekzému atd. atd. Všechno co souvsí s imunitou se dá pomocí TSM pozitivně ovlivnit.

39 letá dárkyně z Liberce se zdravotními testy na 5 druhů infekčních chorob nabízí svoje střevní mikroflóru k dárcovství za 36 000 Kč. Cena je včetně zdravotní asistentky, která celý zákrok provede. V ceně jsou i jednorázové sterilní pomůcky, pomocí kterých bude zákrok proveden.

Paní Dušková, neříkám, že Vaše cenová nabídka je špatná, sám jsem na klinice v Británii zaplatil za TSM několikanásobně víc, než požadujete Vy, ale opravdu Vaše zdravotní aistentka zvládá techniku přenosu? Ono to totiž není tak jednoduché, jak to může na první pohled vypadat.

Metoda je to velice dobrá, ale přes všechny výzkumy ještě nikdo přesně neví, proč to na tu celiakii některým pacientům pomůže a některým ne. Nikdo přesně neví, podle jakých kritérií vybrat správného dárce.

Dobrý den, paní Dušková, ráda bych se zeptala, na bližší info. Měla bych vážný zájem. Prosím, je možné mi je zaslat na můj email? renataefo@centrum.cz

Přidat příspěvek do diskuze