Můj transplantace žijící v USA mi tvrdí, že se vyléčil z celiakie pomocí transplantace střevní mikroflóry. Už dva roky jí lepek a má stále negativní krevní testy a biopsie, kterou podstoupil nedávno, je též negativní. Na počátku léčby podstoupil během jednoho měsíce tři transplantace střevní mikroflóry od zdravého dárce a teď jako udržovací dávku postupuje jen jeden zákrok jednou za půl roku. To prý stačí k tomu, aby se celiakie už nevrátila. Podotýkám, že můj bratranec není žádný blázen a tohle by si nevymyslel, znám ho dobře. Myslíte, že jeho uzdravení je dílem nějaké náhody, nebo tahle metoda opravdu funguje?

Možné to je, ale rozhodně ne 100%. Jde o to, že dárce musí být 100% kompatibilní a "jeho" flora musí mít ty správné parametry pro vaše tělo! To rozhodně není jednoduchá věc. Mám doma ve své databázi dvě velké rozsáhlé studie, které se věnují tomuto tématu. Zatím nebyl odborně zdokumentován případ vyléčení od celiakie, ale od jiných Vážných a ještě vážnějších střevních a imunitních chorob ANO. Osobně se domnívám, že je to jedna z mnoha těch "správných" cest k vyléčení celiakie. Další lék na léčbu Celiakie je BL-7010. Také velice slibný preparát. Je ve třetí fázi testování a prozatím se jeví, jako nejlepší lék na Celiakii vůbec!

Také věřím, že uzdravení z celiakie tímto způsobem je možné. Vždyť je zdokumentováno několik případů, kdy transplantace střevní mikroflóry vyléčila pacienty z roztroušené sklerózy, chronické boreliózy, atopického ekzému atd. atd. Všechno co souvsí s imunitou se dá pomocí TSM pozitivně ovlivnit.

Nevím, proč by nemohla být léčitelná celiakie pomocí transplantace střevního mikrobiomu, vždyť některé výzkumy a experimentální léčba naznačují, že zahojení střev při celiakii je možná pomocí parazita měchovce z kmene hlístic, kterého stačí prostě vpravit do střeva od dárce, který ho v sobě má. Tady je o tom článek: http://bezlepek.cz/2017/10/strevni-parazite-mozna-budoucnost-lecby-celiakie/

Jsem dlouhodobě nezaměstaná, proto hledám dárkyni, která chce udělat dobrý skutek a daruje mi mikroflóru zdarma. Pevně věřím, že nevadí, že nemám žádné peníze a předem moc děkuji. Věřím, že někdo udělá dobrý skutek pro chudou nezaměstnanou 30 letou ženu a pomůže jí ke zdraví.  tsm.dobry.skutek@atlas.cz

Důležité je nezapomenout na jedno. Při hledání je důležité, aby dárce byl opravdu zdravý, tedy kromě testů na různé infekce aby také měl testy na potravinové alergie a intolerance. Negativní testy na lepek, kasein a laktozu by dárce měl mít určitě.

Risknul jsem to a šel jsem do toho. V Británii jsem si v říjnu zaplatil (za šílené peníze) tři transplantace střevního mikrobilomu. Doufám, že pokud mi to nepomůže přímo na celiakii, tak snad mě to zbaví aspoň ekzému nebo brain fogu. Kdyby aspoň jeden z mých problémů zmizel, tak se to vyplatilo. Ekzém se zatím postupně zlepšuje, tak uvidím, co bude dál.

Přidat příspěvek do diskuze