Můj transplantace žijící v USA mi tvrdí, že se vyléčil z celiakie pomocí transplantace střevní mikroflóry. Už dva roky jí lepek a má stále negativní krevní testy a biopsie, kterou podstoupil nedávno, je též negativní. Na počátku léčby podstoupil během jednoho měsíce tři transplantace střevní mikroflóry od zdravého dárce a teď jako udržovací dávku postupuje jen jeden zákrok jednou za půl roku. To prý stačí k tomu, aby se celiakie už nevrátila. Podotýkám, že můj bratranec není žádný blázen a tohle by si nevymyslel, znám ho dobře. Myslíte, že jeho uzdravení je dílem nějaké náhody, nebo tahle metoda opravdu funguje?

Možné to je, ale rozhodně ne 100%. Jde o to, že dárce musí být 100% kompatibilní a "jeho" flora musí mít ty správné parametry pro vaše tělo! To rozhodně není jednoduchá věc. Mám doma ve své databázi dvě velké rozsáhlé studie, které se věnují tomuto tématu. Zatím nebyl odborně zdokumentován případ vyléčení od celiakie, ale od jiných Vážných a ještě vážnějších střevních a imunitních chorob ANO. Osobně se domnívám, že je to jedna z mnoha těch "správných" cest k vyléčení celiakie. Další lék na léčbu Celiakie je BL-7010. Také velice slibný preparát. Je ve třetí fázi testování a prozatím se jeví, jako nejlepší lék na Celiakii vůbec!

Také věřím, že uzdravení z celiakie tímto způsobem je možné. Vždyť je zdokumentováno několik případů, kdy transplantace střevní mikroflóry vyléčila pacienty z roztroušené sklerózy, chronické boreliózy, atopického ekzému atd. atd. Všechno co souvsí s imunitou se dá pomocí TSM pozitivně ovlivnit.

Metoda je to velice dobrá, ale přes všechny výzkumy ještě nikdo přesně neví, proč to na tu celiakii některým pacientům pomůže a některým ne. Nikdo přesně neví, podle jakých kritérií vybrat správného dárce.

Dobrý den, paní Dušková, ráda bych se zeptala, na bližší info. Měla bych vážný zájem. Prosím, je možné mi je zaslat na můj email? renataefo@centrum.cz

Naše přední česká parazitoložka MVDr. Kateřina Jirků, Ph.D. tvrdí, že všichni paraziti a červi jsou prý modulátoři imunitního systému a někteří jsou pro nás nepatogenní. Tedy já osobně to chápu tak, že někteří parazité na nás nemají vůbec žádné negativní vlivy, pouze prospívají naší imunitě. Zde je s paní doktorkou rozhovor: https://video.aktualne.cz/dvtv/jirku-spindiry-maji-lepsi-imunitu-s-cistotou-to-prehanime-ce/r~10409db4551811e9ad610cc47ab5f122/?utm_source=atlasHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=default&utm_term=position-0&utm_campaign=Aktualne&redirected=1554191946

Hermíno, tomuto vědnímu oboru se též říká helmintoterapie, tedy léčba pomocí aplikace střevních červů do střev pacientů. Výzkum ukazuje velmi zajímavé výsledky i v oblasti léčby celiakie. Například parazit Hymenolepis diminuta, Rudolphi 1819 má velmi dobrý vliv na léčbu celiakie, Crohnovy choroby a dalších autoimunitních chorob.

Přidat příspěvek do diskuze