Dobrý den, mám prosím dotaz na vašeho odborníka. Vyšly mi pozitivní výsledky gliadinu IgG + IgA , ale mám negativní tTg IgG + IgA, negativní nález biopsie. Jedná se o celiakii nebo jen o nějakou lehkou intoleranci??? Děkuji za vaší odpověď

Když Vám dělali tu biopsii střeva, byla jste ještě na lepkové stravě? Jedla jste ještě normálně? Žádná lehká intolerance v případě Celiakie neexistuje. Nepíšete jak to vyšlo u Ige řady. Takže nevíme, jestli se jedná o alergii.

Před biopsii jsem byla bez diety na normální stravě. Ige řady nemám vyšetřeny. Akorát mám vysoce pozitivní kasein.

Mám dotaz,jdu na biopsii prostaty a nevím jestli musím pár dní držet dietu nebo můžu jíst normálně,díky za odpověd´,hezký den. Pošlete mě informaci na můj e-mail. Svoboda.

Pro pana Svobodu - svůj mail jste neuvedl, tak Vám nemůžeme odpovědět přímo. Jak se máte připravit na biopsii Vám určitě řekli když Vás na ní posílali. To Vám řekne nejlépe lékař, který Vás na ní posílá.

Dobrý den, prosím Vás chtěla by jsem se informovat o celiakii, našemu 2 synovy z krevního testu vyšly pozitivní výsledky na lepek. Četla jsem že je to dědičná nemoc, ale z naší ani z manželovi strany tuto nemoc nikdo nemá. Ani já ani manžel. Děkuji za odpověď. S pozdravem Vojtekova

Dobrý den, celiakie je opravdu geneticky podmíněné onemocnění. Nemusí se ale samozřejmě projevit u každého. Z toho co píšete mám málo informací - nepíšete, jak je syn starý, jestli byl vyšetřen na gastoroenterologii, ani jestli jste byly vy či další členové rodiny vyšetřeni. Jestli chcete, můžete nám poslat mail, případně zavolat na telefon uvedený na našich stránkách.

Přidat příspěvek do diskuze