Dobrý den, mám prosím dotaz na vašeho odborníka. Vyšly mi pozitivní výsledky gliadinu IgG + IgA , ale mám negativní tTg IgG + IgA, negativní nález biopsie. Jedná se o celiakii nebo jen o nějakou lehkou intoleranci??? Děkuji za vaší odpověď

Když Vám dělali tu biopsii střeva, byla jste ještě na lepkové stravě? Jedla jste ještě normálně? Žádná lehká intolerance v případě Celiakie neexistuje. Nepíšete jak to vyšlo u Ige řady. Takže nevíme, jestli se jedná o alergii.

Před biopsii jsem byla bez diety na normální stravě. Ige řady nemám vyšetřeny. Akorát mám vysoce pozitivní kasein.

Do mejlu jsem Vám odepsal.

Plazna - protilátky : S AGIAA : 0,24 arb.j., S DGLA:0,03 IP, S AGLIAG:1,45 arb.j., S DGLG: 0,06 IP, S AKRMLG: 0,23 arb.j., S AKRMLM: 1,O1 IP, S AKRMLA: 0,09 arb.j., S ANCA IBD:negat, S ASCG: negat, S ASCAA: negat, S PAEX: negat, S POHB: negat. Vyšetření na fastro syn 23 let odmítá. Potíže : ranní slabost, pocity na omdlení, trvá již rok a půl. Prosím o radu. Derčíková J.

Dobrý den, prosím o objasnění. Dcera od narození bojuje s průjmy, bolestmi břicha, meteorismem, nyní i únava, apatie, přecitlivělost, je hubená, ikdyž normálně jí. Od narození řešíme ABKM, v testech neprokázaná, ale reakce v podobě trávících potíží byly. BKM dieta do tří let (i přes dietu potíže bývaly...klidová fáze a pak fáze problémů bych řekla a to se střídalo), pak nasazena normální strava a vše řekla bych ok, kolem čtvrtého roku zase problémy. Různá vyšetření ok. Jediné co vyšlo pozitivní je gliadin. Jsme odeslání na gastro, ale tam jsme objednaní až za půl roku vzhledem k čekacím lhůtám. Trávící potíže jsou ale na denním pořádku a dcera nemůže skrz to ani pořádně chodit do školky. Dr mi jen řekla, že ten gliadin vypadá na Crohna nebo celialikii. Je to možné? Resp.je možné, že ostatní testy na lepek vyšly ok a jen ten gliadin pozitivní a i tak by to mohla být ta celiakie? Dá se to zjistit nějak dříve než čekat na gastro? Děkuji.

Dobrý den Dano, můžete se nám ozvat na mail a napsat odkud jste a kam je dcera objednaná na vyšetření.

Přidat příspěvek do diskuze