Dobrý den, mám prosím dotaz na vašeho odborníka. Vyšly mi pozitivní výsledky gliadinu IgG + IgA , ale mám negativní tTg IgG + IgA, negativní nález biopsie. Jedná se o celiakii nebo jen o nějakou lehkou intoleranci??? Děkuji za vaší odpověď

Když Vám dělali tu biopsii střeva, byla jste ještě na lepkové stravě? Jedla jste ještě normálně? Žádná lehká intolerance v případě Celiakie neexistuje. Nepíšete jak to vyšlo u Ige řady. Takže nevíme, jestli se jedná o alergii.

Před biopsii jsem byla bez diety na normální stravě. Ige řady nemám vyšetřeny. Akorát mám vysoce pozitivní kasein.

Dobrý den, prosím o objasnění. Dcera od narození bojuje s průjmy, bolestmi břicha, meteorismem, nyní i únava, apatie, přecitlivělost, je hubená, ikdyž normálně jí. Od narození řešíme ABKM, v testech neprokázaná, ale reakce v podobě trávících potíží byly. BKM dieta do tří let (i přes dietu potíže bývaly...klidová fáze a pak fáze problémů bych řekla a to se střídalo), pak nasazena normální strava a vše řekla bych ok, kolem čtvrtého roku zase problémy. Různá vyšetření ok. Jediné co vyšlo pozitivní je gliadin. Jsme odeslání na gastro, ale tam jsme objednaní až za půl roku vzhledem k čekacím lhůtám. Trávící potíže jsou ale na denním pořádku a dcera nemůže skrz to ani pořádně chodit do školky. Dr mi jen řekla, že ten gliadin vypadá na Crohna nebo celialikii. Je to možné? Resp.je možné, že ostatní testy na lepek vyšly ok a jen ten gliadin pozitivní a i tak by to mohla být ta celiakie? Dá se to zjistit nějak dříve než čekat na gastro? Děkuji.

Dobrý den Dano, můžete se nám ozvat na mail a napsat odkud jste a kam je dcera objednaná na vyšetření.

Dobry den, nekolik let trpim na narazove zaludecni nevolnosti. Myslim, ze spise po mastnem jidle. Take mivam zaludecni nevolnosti po vypiti relativne maleho mnozstvi piva (2-3). Lekar mi udelal krevni trsty a v testech vysly hodnoty Iga translutaminaza 0,7 (ref.meze 8,0) a Igg deamidovany gliadin 34,2 (ref.meze 25). Lekar mi oznamil, ze mam s jistotou celiakii. Ze pry tomu napovidaji i priznaky, ktere mam. Po precteni nekolika odbornych clanku jsem se rozhodl vyzadat od lekare zadanku na biopsii. Na tu jsem objednan za nekolik tydnu. Prosim o informaci, zda se s takovymi hodnotami skutecne s jistotou jedna o celiakii nebo zda mam "sanci" jeste na jinou diagnozu. Dekuji

Počkejte si na výsledky biopsie. Je dobře, že na ní jdete. Bez toho byste nikdy neměl jistotu, jestli o celiakii skutečně šlo. To by mělo být pro vás rozhodující. Do té doby ale nesmíte držet bezlepkovou dietu, aby nebyly výsledky zkreslené.

Přidat příspěvek do diskuze