Dobrý den, dcera tři roky byla na vyšetření na alergie kvůli exzemu. Vše má negativní jen má nález Igg 66 a Iga 22. Dr mi sdělila, že je to asi celiakie. Je to s takovými výsledky možné? Děkuji

Tak určitě vás poslala na další vyšetření, při podezření na celiakii se dělá biopsie.

Nechce se mi dceru zatěžovat biopsí. Je možní, že by měla IGA a IGG falešně pozitivní?

Dobrý den, může u dítěte krvácení z nosu souviset s celiakií? Dcera má krátce diagnózu držíme dietu ale poslední dobou ji často teče z nosu krev.

pro Káju,mě diagnostikovali celiakii v 47 letech, po čtyřicítce jsem začala trpět na krvácení z nosu a první, co se mi zlepšilo po dodržování bezlepkové diety bylo právě krvácení z nosu, pak už mě tento problém nepostihl ani jednou,dietu držím osm let.

Dobrý den chtěla bych se zeptat mám dcerku 4.5let ztěžuje si že ji bolí bříško když jsem ji dala pečivo asi má alergi na lepek dala jsem ji bezlepkový chléb a bříško ji neboli

Dobrý den, určitě byste měla nechat dceru vyšetřit, abyste zjistila co jí vlastně je. Není správné nasadit dietu bez lepku aniž byste měla stanovenou diagnozu - může to být celiakie. Pokud by tomu tak bylo, tak je to celoživotní onemocnění a dieta je na celý život. Proto nejde nasadit zkusmo dietu. Obraťte se na svého dětského lékaře, ať vás pošle na dětskou gastroenterologii. Do té doby ale je potřeba, aby dítě lepek jedlo, aby výsledky nebyly zkreslené.

Přidat příspěvek do diskuze