Dobrý den, máte někdo zkušenosti s vyšetřením genetiky na celiakii? nechci u dcery podstoupit biopsii, když by zaplatila test genetický, můžu se o tento výsledek opřít? Děkuji za Vaše názory.

U dětí se bere jako potvrzení diagnozy pozitivní genetika a nejméně 10x vyšší hodnoty protilátek.

Tak to nechápu proč nás posílá dr dal, když máme více než 100% vyšší. C

To Tereza: Samozřejmě, pokud má genetiku negativní, tak je na 99% zdravá. Otázkou je, jak proč vy osobně řešíte celiakii u dcery... Vy máte celiakii nebo se u blízkých příbuzných vyskytla? Pokud ano, genetika u dcery vám vyjde na 99% pozitivní, avšak to neznamená, že vaše dcera má celiakii. Sám jsem takové dilema řešil u dcery, která je podle posledních vyšetření protilátek zatím zdravá. Genetika je u ní zbytečná a smysl mají jen pravidelné kontroly na protilátky (roční perioda).

Já jsem měla negativní genetiku a vysoké protilátky, biopsii Marsch 3c. Asi po dvou letech mi dělali genetiku na nějaké vzácné alely a ty vyšly pozitivní, vyskytují se prý jen u žluté rasy v Asii, já jsem běloška jak poleno:-)))

dcera ma celiakii byli jsme na genetice dcera v genech ano a Ja v genech nemam predispozice negativni pry celiakii dostat nemuzu mam to negativni.

Dobrý den,měl bych dotaz,před více než 10 lety mě byla stanovena celiakie na základě krevních testů a biopsie.(Marshall 3b).Letos jsem byl na genetice,kde mi vyšlo všechno negativní se závěrem-Celiakii lze vyloučit.Co vy na to? Díky za odpovědi.

Přidat příspěvek do diskuze