Dobrý den, jak jste na tom s váhou při bezlepkové dietě? Prý se dost přibere po vyřazení lepku ze stravy?

Já přibrala 15kg

Ja hlavne prestal hubnout. Pribral jsem tak max. 1-2 kg z nejnizzsi vahy. Pribirani podle me zavisi na "schopnosti" obnoveni tenkeho streva a tato schopnost jiste zavisi na rozsahu poskozeni, velmi na veku, jinych alergiich. Taky muze byt pri dlouho nelecene celiakii oslabena slinivka, ktera se, jestli vubec, vzpamatovava dlouho. Proto je spis bezne, ze se pribira obtizne a dlouho. Jinak taky hodne zavisi na stravovacich navycich, ktere mohou byt zpocatku dost ovlivneny "žravostí" z obdobi s poskozenym strevem kdy clovek hodne jedl protoze stale nemel energii.

Po par mesicich jsem pribral asi 3kg a od te doby (roky) ani tuk. Stejne jako #3 jsem tesne pod hranici podvaha/norma v BMI. Tech 15 kilo navic bych bral, to bych si rochnil :)

Aha, mě na celiakii zřejmě přišli v úplném počátku, únavu jsem začala cítit někdy poslední 2 měsíce v minulém roce a hned zkraje letošního roku se objevily mírné křeče a průjmy, praktická lékařka mi nabrala krev, objevila chudokrevnost a hned mě poslala na gastro, tam potvrdili celiaki. Pár kilo jsem shodila, cca 3, ale i tak nejsem žádný drobek...170/72, takže z každého kila navíc mám strach. Tak uvidím...

Tak já mám Celiakii 4 roky a nic bezl. Dietu držím, ale lékař radši poví že ne aby neměl se mnou práci, hold existuje varianta hubených celiaku ? vítejte v klubu.

pořád nahoru :/

Přidat příspěvek do diskuze