Dobrý den, relativně nedávno mi byla diagnostikovaná celiakie. Vlivem této nemoci mám snížené některé hladiny vitamínů v těle, které musím nyní užívat. Jedná se o železo, B12, vit. D a ještě kalcium. Již přes měsíc dodržuji bezlepkovou dietu (neuvědomuji si nějaké závažné chyby) a asi dva týdny beru tyto vitamíny. Po začátku diety se mi udělalo lépe, ale posledních pár dní (cca 10) se necítím úplně nejlíp. Nejvíc mi vadí přetrvávající bolest žaludku, celková nevolnost a stále jsem dost unavená. Myslíte si, že to může být vlivem vitamínů? (podle vedlejších účinků mi prakticky může být cokoli) anebo spíš dělám někde chybu v jídelníčku (i když si toho opravdu nejsem vědoma)? Děkuji za odpovědi a názory, pokud máte někdo obdobnou zkušenost

A nemůže to být reakce na pomocné látky těch vitaminů? Nebo je dostáváte injekčně?

B12 dostávám injekcí, D v kapkách a kapslích a železo v kapkách... Jako nežádoucí účinky jsou napsané většinou bolesti břicha, ale mě vysloveně bolí žaludek. Odbodně jako než mi byla diagnostikována celiakie. Je pravda, že po injekci B12 je mi většinou špatně, ale neni to nic, co bych nezvládla. Mám trochu posunutou hranici, co se nevolnosti týče, z důvodu že už jsem se dlouho necítila dobře, takže už to kolikrát ani nevnímám...

Bolest bricha mi delalo mleko. S vynechanim mleka prestaly bolesti zaludku. Pozor na b12 bez kyseliny listove, predavkovanim b12 si lze zpusobit nedostatek kys listove. Priznaky jsou unava, bolestivost sliznic, paleni jazyka, spatna regenerace po zatezi...

Zdravim,ja osobne mam spatnou zkusenost s zelezem.Driv jsem ho brala jen na udrzovani jednou denne kvuli Feritinu.A stejne se mi zasobarna vyprazdnila. Nasadili silnejsi zelezo a 2x denne. Mela jsem strasne bolesti zaludku, nemohla skoro nic pozrit,porad na zvraceni,streva atd...byla to hruza.Mela leky i na traveni.Zkusila jsem ruzne druhy a problem stejny.Pak mi vymenili zelezo na takove,co se rozpousti ve strevech,aby nedrazdil zaludek. Po 3mesicni terapii, feritin spadl jeste vic a tehdy jim doslo,ze ho nevstrebavam. Pak krev.protilatky,gastro,biopsie Marsh 3a. Zelezo mi bylo doplneno dvakrat infuzi zilne. A problem vyresen. Jsou to jen me vlastni zlusenosti,ale zkuste se zeptat. Stejne jste na zacatku a strevo jeste nevstrebava, tak proc trapit zazivani tezkym zelezem, kdyz to jde i jinak. Preji brzke zlepseni a hlavne trpelivost!

Děkuji Vám za odpovědi. Psala jsem ještě své paní doktorce a ta mi napsala, že mám vysadit železo, za což jsem ráda. Zkusím na chvíli vynechat i mléko a uvidim...

Dobrý den, vím, že je tento příspěvek už velmi starý, ale snažím se najít nějakou radu. Paní Kristýno, pomohlo Vám vysadit železo nebo se našel jiný zdroj problému? Obdobný problém řeším u dcerky, ale s tim rozdílem, že dietu drží už skoro rok a vitamíny nebere, ty měla i při posledních testech dobré, takže bolest jí nemají jaké vitamíny působit. nevíme si už rady, začala jí do toho bolet totiž i hlava a doktorka stále jen opakuje musíte počkat, trvá to než se střevo zahojí.

Přidat příspěvek do diskuze