Dobrý den, při bezlepkové dietě jsem hodně nabrala váhu, i když nesním toho tolik, nevíte, kde může být chyba? Jak dietě odlehčit, abych šla naopak s váhou dolů, a to co jsem nabrala alespoň trochu redukovala?

Pokud více pečete,tak omezit pečení,časté přibírání je z více škrobu v bezlepkovém pečivu a potravinách.Odlehčit jedině tím že omezíte pečivo,a budete na křupavých chlebech.dle mého tedy..

Dobrý den, mám stejný problém u dítěte. Strašně pribira, už nevím co ji dávat jiného, porce malé, pohybu hodně, sladké minimálně a kila leti nahoru. Kam vlezu, všude poslouchám řeči, že je silná, že jak může dítě na dietě být silné. Někdy mám chuť ji narvat lepkem ať zase zhubne :-( Nevím co dělat, stojící to vse za houby. Člověk vaří každé jídlo, práce, peněz, odříkání a výsledek posměch okolí. Křupavé chleby mi taky líbí nedoporučuji, že mají špatný glikemicky index.

Dobrý den. Nemáte-li jiné zdravotní potíže, mohlo by to být větším používáním kukuřičné mouky a výrobků z ní. Prý se po ní tloustne. Říkala mi to lékařka. Ale protože toto nemusím řešit,nehledala jsem proč.

Dobrý den, dceři je 10let. Bezlepkovou dietu drží 1,5roku a taky přibírá. Jezdíme na endokrinologii kde pan doktor je docela nepříjemný, nic nám neřekne, neporadí, jen kouká na výsledky z krve, které neklesají a prý držíme dietu špatně. Než něco koupím, pořádně si to přečtu, když je psáno můžou tam být stopy lepku někdy koupím nebo se tomu raději vyhnu. Přitom sní stejně jako já někdy i míň. Za rok diety 4 kg nahoru. Už nevím, co a jak jíst, aby váha klesla. Dcera je z toho zoufalá, bojím se aby nepřestala úplně jíst. K tomu je alergička, tak bereme léky + sprej do nosu i foukátko máme, rok brala i železo. Tak nevím jestli to může i s tím souviset. děkuji moc předem za odpověď

Dobrý den, týden držím bezlepkovou dietu, ale stav mi přijde spíš horší, hrozně rychle jídlo strávím a všechno mi přijde vyjde bez toho, aby se mi něco uložilo. Ráda bych přibrala měřím 165 cm a vážím 53kg. Otočí se to někdy (kdy?), nebo je jinde problém

Vendulo, nemáte kromě celiakie ještě problém s mléčnými výrobky? Kasein a laktózu tráví hodně celiaků špatně a nemohou přibrat.

Přidat příspěvek do diskuze