Ahoj.Tak nevím, po tom co jsem si tady přečetla vůbec nechápu proč modelky drží bez.dietu když se po ni přibíra. Já mám od ledna diagnostikovanou celiakii a držím dietu. Žádné příznaky jsem před tím neměla. Byla jsem akorát víc unavená. Mam nadvahu tak pokud jeste po diete priberu tak nevim proc bych ji mela drzet.Tak teda nevím. Doktorka mi tvrdila pravý opak. Že bych měla začít hubnout a střeva by se mely vyčistit. Tak se mějte všichni fajn. Hubení a ty jinak prostorově řešení.

Bezlepková strava není "zdravá" v tom smyslu, že by se po ní hublo, naopak. Je plná škrobů (až příliš) a rychle se po ni tloustne. Je potreba v tomto pripade spis zkombinovat bezlepkovou a redukcni stravu.

Musím říci, že i já mám problém, že po bezlepkové stravě nabírám. Nechápu, proč se drží na zhubnutí nebo ch dělám špatně? Celiakii nemám, má ji dcera a já držím dietu striktně s ní, vařím podle jídelníčku ve školce, nosím jí jídlo a beru si ho i já na celý den. těšila jsem se, že po letech třeba zhubnu, po měsíci a půl mi leze váha nahoru. Nejím sladké nebo jen občas. Dcera taky přibírá. Co dělám špatně?

Dobrý den, také jsme s dcerou krátce na dietě, nejsme ani jedna nějak moc hubené, naopak se bojím, že přibereme. Když bych vyloučila škrobové mouky a začala používat mouky, které jsou 100% např.mandlové, rýžové, jablkové, pomůže to na zabránění přibírání? Zajímalo by mě co konkrétně na bezlepkové stravě je na přibírání? jsou to ty škroby nebo je to vše úplně jinak? neberu nyní v potaz, to že se uzdraví střeva, řeším jen kvalitu jídla a nutriční hodnoty. Jíme normálně, docela zdravě, ale představovala bych si, že budeme více štíhlé. V rodině nikdo nikdy neměl ani nadváhu a my jsme obě na hranici BMI. Děkuji za radu

Zuzko, nejzdravější je odtučněná mandlová mouka. Obsahuje minimum škrobů a velice dobře se z ní peče.Dobrá je také kokosová mouka, ale má příchuť a nelze ji proto použít univerzálně. Škroby opravdu nejsou zdravé a je potřeba používat tyto neobilné mouky.

Za přibíráním při Celiakii můžou "hodně" a to platí zejména u žen-hormony. Ty Vám řídí kdo? No přece štítná žláza a další endokrinní orgány.Laboratorně mohou být hodnoty v normě, avšak sebemenší nerovnováha hormonů, může ovlivňovat celý metabolismus.Takto to bývá nejčastěji, ovšem nemusí jít o Váš případ.

Jee já vám tak závidím že přibíráte.. Já ji držím už dlouho a nic.. 164-42kg asi je to tím že geny jsou geny a metabolismus je metabolismus.. Buďte rádi že přibíráte.. Vždy se to dá schodit. To já celý život asi budu chodit a poslouchat lidi za mnou se slovy,, anorekticka '

Přidat příspěvek do diskuze