Ahoj.Tak nevím, po tom co jsem si tady přečetla vůbec nechápu proč modelky drží bez.dietu když se po ni přibíra. Já mám od ledna diagnostikovanou celiakii a držím dietu. Žádné příznaky jsem před tím neměla. Byla jsem akorát víc unavená. Mam nadvahu tak pokud jeste po diete priberu tak nevim proc bych ji mela drzet.Tak teda nevím. Doktorka mi tvrdila pravý opak. Že bych měla začít hubnout a střeva by se mely vyčistit. Tak se mějte všichni fajn. Hubení a ty jinak prostorově řešení.

Bezlepková strava není "zdravá" v tom smyslu, že by se po ní hublo, naopak. Je plná škrobů (až příliš) a rychle se po ni tloustne. Je potreba v tomto pripade spis zkombinovat bezlepkovou a redukcni stravu.

Musím říci, že i já mám problém, že po bezlepkové stravě nabírám. Nechápu, proč se drží na zhubnutí nebo ch dělám špatně? Celiakii nemám, má ji dcera a já držím dietu striktně s ní, vařím podle jídelníčku ve školce, nosím jí jídlo a beru si ho i já na celý den. těšila jsem se, že po letech třeba zhubnu, po měsíci a půl mi leze váha nahoru. Nejím sladké nebo jen občas. Dcera taky přibírá. Co dělám špatně?

Za přibíráním při Celiakii můžou "hodně" a to platí zejména u žen-hormony. Ty Vám řídí kdo? No přece štítná žláza a další endokrinní orgány.Laboratorně mohou být hodnoty v normě, avšak sebemenší nerovnováha hormonů, může ovlivňovat celý metabolismus.Takto to bývá nejčastěji, ovšem nemusí jít o Váš případ.

Jee já vám tak závidím že přibíráte.. Já ji držím už dlouho a nic.. 164-42kg asi je to tím že geny jsou geny a metabolismus je metabolismus.. Buďte rádi že přibíráte.. Vždy se to dá schodit. To já celý život asi budu chodit a poslouchat lidi za mnou se slovy,, anorekticka '

Dobrý den, Je mi 18 let, měřím 164 cm a vážím 46 kg. Celiakii mi zjistili před rokem a půl. Můj pan doktor mě neustále straší že pokud nepřiberu nad 50 kg budu muset na kapačky. Dostala jsem se nanejvýš na 48,5 kg ale i tak to šlo hned dolu. Vnímám neustálou únavu a obtíže na všech možných frontách, stupňují se i psychické obtíže. Mám pocit, že mi už nikdo nedokáže pomoci a že každý bere mé neduhy jako výmysly. Tak to prakticky bylo i s mou celiakí - vyšetření jsem si prakticky vydupala. Už nevím kudy kam, ať už kvůli přibírání nebo psychickému stavu...

Přidat příspěvek do diskuze