U mě se vždycky brain fog objevil po požití fruktózy. Jakmile jsem úplně přestal jíst ovoce, brain fog zmizel.

U mě se brainfog dostaví vždy po kofeinu, tak nesmím kávu, ani černý a zelený čaj.

Mám dojem, že po kávě také nejsem v pořádku, podobně jako Zdena. Asi nejhorší je, že občas mám velký problém s orientací v prostoru. Mám na mysli cestování autem - někdy špatně odbočím i v místech, kde jsem jela už mnohokrát ... no a děsí mně to. Jako v pohádce o bludném kořenu. Ach jo.

Zdravim, mohl bych se zeptat prosim na tu transplantaci strevni mikroflory? Proc napr.ve Svycarsku? Jak to probiha? Pripadne na nejaky kontakt.. prosim. Dekuju moc.

Mam dojem, ze kandidoza ovlivnuje brain fog.. u ni se take nemuze jist cukr. ctu si ted http://www.homeopat.mypage.cz/rubriky/prevzate-clanky/boraxova-konspirace a delam korekci pro jednoho vyzivoveho poradce a uplne se v tom vidim. Spatne zuby, autoimunitni nemoce, pocit zmatenosti a v poslednim pulroce obrovske zhorseni. Ze by bor byl reseni?

Celiakii mi diagnostikovali teprve před půl rokem, ale brain fog už mě trápí minimálně 5 let. Je to hrůza, někdy mi vypadávají z paměti obyčejná slova, jako třeba: vidlička, ovladač, vařečka atd. atd. atd.

pro: LENKA KOMÁRKOVÁ Mohu se Vás paní Komárková zeptat, proč jste si nechala udělat fekální mikrobiální transplantaci až ve Švýcarsku? Muselo to být hrozně drahé, ne? Já o této léčbě také uvažuji, jelikož na mozkovou mlhu mi ji doporučil erudovaný imunolog, ale peníze na nějakou drahou zahraniční kliniku nemám, to jsou statisíce. Zvažuji proto domácí zákrok, dárkyní by mi byla má kamarádka, takže teď už jen sháním schopný zdravotnický personál, který má s FMT zkušenosti. Pokud se mi povede někoho najít, ušetřím obrovské peníze. Nebo na klinikách je nějaký jiný postup, než se praktikuje v domácích podmínkách? Předem děkuji za odpověď.

Přidat příspěvek do diskuze