Mohl byste mi prosím někdo napsat, zda je Aperol "vhodný" při celiakii. Ve složení je voda,cukr, líh???, rostlinné výtažky, aroma (obsahuje chinin), jedlá sůl, barviva E110, E124. Děkuji za odpoveď

Dobrý den, připojím se k dotazu zda je alkohol aperol bez lepku, nenašla jsem odpověď. Zda se mi že by měl být, ale měla jsem silnou reakci takže za mě asi bezlepkovy není.. budu ráda za upřesnění, protože si nejsem jistá zda nemohl být v něčem jiném.. děkuji za odpověď

Dobrý den, platí obecné pravidlo - je-li ve složení lepek, musí to být ve složení jasně uvedeno. Aperol (stejně jako většina alkoholu s výjimkou piva) lepek neobsahuje a ani ve složení není přeci nic "lepkového". Na začátku diety kdy je střevo nemocné je samozřejmě na alkohol citlivější. Pokud vypijete 10 aperolů a bude vám blbě, tak to pravděpodobně ale nebude lepkem :-)

Přidat příspěvek do diskuze