Několikrát se mi stalo, že po zakoupení nebalených výrobků bez lepku ve Sklizeno (zkusila jsem Karlín a Dejvická) stalo, že jsem měla zdravotní problém. Jsem citlivá i na stopy lepku, takže nedokáži posoudit, zda na to jen napadaly nějaké drobky, nebo je to problém samotných výrobců. Máte někdo podobnou zkušenost. Kupujete si jen balané věci, kde k tomuto dojít nemůže? Třeba Lišků chléb ze Sklizeno, který je balený zatím vždy v pořádku.

Dobrý den, několikrát se mi stalo právě ve Sklizenu (Vodičkova), že měli napadané drobky z lepkového na bezlepkové zboží a nedodržovali tam oddělený "provoz", od té doby tam nenakupuji. Myslím si, že problém skutečně nemusí být vždy nutně u výrobce, ale až u prodejce. Je to škoda.

Já tam nakupuji pravidelně pro obě své děti, které mají vždy silnou alergickou reakci na cokoliv s lepkem a jsem spokojená. Nemáte alergii třeba ještě na něco jiného o čem nevíte?

Mám zkušenost ze Sklizeno Vodičkova, jednou bez problémů, podruhé mi bylo špatně, po třetí a naposled zase bolest břicha. Teď chodím do Sklizeno v Karlíně (jednou za měsíc) a zatím bez problémů. Stejné výrobky, jen jiné prodavčky. Pokud prodejnu neznám, tak si raději kupuji balené výrobky, s těmi jsem nikdy problém neměla.

Mám bohužel podobnou špatnou zkušenost s bezlepkovýmí koláči z pekařství Mašek na Černém mostě v Praze. Obsluha mi dala bezlepkový koláč do sáčku s normálním pečivem. Zbytečná chyba, stačilo by personál jen více proškolit, nebo raději bezlepkové pečivo balit.

Prosím paní nebo slečnu Petronelu, aby se mi ozvala na email: roman.kristof@pekarstvimasek.cz a rád bych se jí za naše pekařství omluvil, ale přijde mi zvláštní, že by to personál provedl. Vzhledem k tomu, že sám dodržuji tuto alergii, personálu toto vždy připomínám. Nejsou zde ideální podmínky pro prezentaci výrobků, ale za skladováním a žádnou kontaminací si stojím. Pokud jste i přesto dostala blp koláč spolu v jednom sáčku s lepkovým, lze vše dohledat. Jako omluvu prosím přijměte další koláč zdarma. Budu rád, pokud se mi ozvete. Pěkný den Roman Krištof 606 176 198

Na Sklizeno bych si dávala velký pozor. Byla jsem několikrát svědkem toho, že na prodejnách (Nejvíc mě dostávala pobočka Brno-Nové Sady) mají bezlepkové pečivo naskládané například na talíři s lepkovým. Nemají absolutně ponětí, co je to křížová kontaminace a zásady zacházení s bezlepkovými potravinami, neberou v potaz, že pojmy "zdravá výživa" a "dieta" (za což můžou lidi posedlí hubnutím, protože dieta znamená omezení ve stravě ze ZDRAVOTNÍCH důvodů!) spolu nemají nic společného. Ať tam zrovna za pultem stál jakýkoliv pracovník, vždycky stejná katastrofa. Na stopy citlivá nejsem, ale po tom, co jsem viděla, bych si rozhodně nic nebaleného nekoupila, za zdraví mi to nestojí a naopak, mít po jejich jídle zdravotní problémy, okamžitě to ženu výš. Problém ovšem je, že hygiena o tom sama nic neví s jsou schopni schválit bezlepek i tam, kde absolutně není šance to uhlídat a mít jídlo bezpečné, už se mi to stalo jinde.

Přidat příspěvek do diskuze