GlutenPrima-prášek pro strávení lepku

Ahoj chtěla bych se vás zeptat jestli už někdo zkoušel tyto tablety. Taky by mě zajímalo jestli to vůbec funguje a jestli to není jenom marketingový tah.(je na ně reklama na Primě) Ano ví že to není náhrada za dietu. Předem všem děkuji za odpovědi♥♥.

Osobně jsem tyto enzymy na lepek nezkoušel, ale moje známá, která je rovněž celiak, si je pochvaluje.

Chápeme obavy, které byly zpočátku i u manželky jednoho z manažerů firmy a několika dalších osob s intolerancí na lepek, na kterých jsme tyto tobolky testovaly. Enzymy obsažené v přípravku štěpí složky lepku tak, aby se do střeva již lepek nedostal a nezpůsoboval např. bolesti břicha. Vzorky zdarma k vyzkoušení lze poptat na www.glutenprima-laktoprima.cz, uvítáme rovněž zpětnou vazbu na kontakty uvedené tamtéž. M. Konvický

Dobrý den, mám potvrzenou celiakii a přášek používám, když mám chuť na něco s lepkem. Mně osobně pomáhá, není mi po ničem zle a břicho mě nebolí, takže za mě spokojenost a jsem ráda, že něco takového vzniklo, abych si sem tam mohla dát můj oblíbený rohlík se slaninou :) myslím si ale, že na každého to funguje jinak, asi záleží, jak "silnou" tu celiakii člověk má. Znám lidi, kteří nemohou pozřít ani vodu z vývaru s lepkovýma nudličkama, já to naštěstí nemám tak silné a mohu si dát třeba sušenku bez následků, proto mi asi prášky zabírají lépe. Takže je lepší sám vyzkoušet, než se řídit radami druhých :)

Dobrý den Lucie, Vaše rada opravdu není dobrým příkladem pro celiaky. Ale když už dietu řešíte takhle - vlastně na sobě zkoušíte účinky - mohla bych Vás poprosit, jestli byste mohla říct jaké máte výsledky krevních testů? Ještě lepší by bylo, kdybyste podstoupila kontrolní biopsii. Důsledky konzumace lepku na sobě opravdu nemusíte poznat, ale zajímalo by nás, jak reaguje Vaše střevní sliznice. Ostatním bych ale určitě nedoporučovala Vás následovat.

Dobrý den chtěla bych se zeptat , jsem celiak a dala jsem si lepkove těstoviny bude to vidět za necelých pět měsíců v krvi. Děkuju Péťa

Dobrý den, dceři byla před 2 roky diagnostikována krevními testy i biopsií celiakie. Doposud dodržovala bezlepkovou dietu a předesílám, že v tom hodlá samozřejmě pokračovat. Vzhledem k blížící se době letních táborů a soustředění mám dotaz, zda může lék zmírnit nevolnosti (bolesti břicha) způsobené nevědomým požitím lepku - na dovolené jí omylem podali "lepkové" těstoviny. Doposud jí zabíralo po několika hodinách pouze Immodium.

Přidat příspěvek do diskuze