COELIAC YOUTH OF EUROPE

Pod patronací AOECS vzniklo v roce 2002 uskupení CYE (Coeliac Youth of Europe), které se zaměřuje na projekty určené pro mladé celiaky. CYE každoročně zpracovává jeden nový projekt, v minulých letech šlo např. o Gluten free Maps Europe, Travel Net, Coeliac Events, Cookbook.

Společnost pro bezlepkovou dietu v CYE reprezentuje Českou republiku od roku 2010. V období 2015 - 2016 se naše delegátka aktivně podílela na nejužším vedení CYE - ve výboru působila na pozici finančního manažera.

CYE vydává internetový bulletin Beat the Wheat. Bulletin patří mezi pokračující projekty a svým článkem do něj můžete přispět i Vy. V případě zájmu zasílejte své příspěvky (články, fotografie, recepty, příběhy) na celiak@celiak.cz. Beat the Wheat vychází v anglickém jazyce, články proto, prosím, posílejte již přeložené.

Každoročně v době prázdnin pořádá CYE pro mladé celiaky do 30 let letní tábor Summercamp CYE. Účast na táboře je podmíněna členstvím v národní organizaci pro celiaky. Při registraci je nutné uvést své členské číslo. Pokud si svým členským číslem nejste jistí, kontaktujte nás.

Novinky

Summer Camp 2018

Letošní Summer Camp 2018 bude od 29. července do 4. srpna 2018 v Nizozemí. Registrace se uzavírají již 10. února. Podrobnosti naleznete zde. Pokud se chcete přihlásit, neváhejte.