Chystáte se na jídlo do restaurace?

  • Typická česká kuchyně není bezlepkové dietě příliš nakloněna. Pšeničná mouka se přidává do polévek, omáček a často i zelenina bývá zahuštěna moukou či obalena ve strouhance. Řada typicky českých jídel se servíruje s knedlíky
  • Existuje jen málo restaurací, které deklarují některé pokrmy přímo jako bezlepkové. Prakticky v každé restauraci se však lze s personálem na bezlepkovém pokrmu domluvit, a buď si vybrat přirozeně bezlepkové jídlo, příp. požádat kuchaře o jednoduchou úpravu receptury, aby byl pokrm bezlepkový.
  • Vznikají restaurace, které se snaží přímo bezlepkářům vyjít vstříc. V Praze je to například restaurace Alriso nebo pokud máte chuť na typicky českou kuchyni, zajděte do Švejk restaurantu u Karla. Při cestách si můžete dát bezlepkový Royal burger u McDonald’s. :- ) Další tipy najdete níže.
  • Seznam restaurací, který na stránkách uvádíme, je bez záruky. Jsou zde uvedeny pouze restaurace, se kterými máme my, či někteří z Vás, dobrou zkušenost. Vše však bude vždy záležet na Vaší domluvě s personálem.

Novinky

Restaurace v Praze s bezlepkovým menu

V Praze byl znovu otevřen Švejk Restaurant U Karla , v Křemencove ulici 7 (hned vedle restaurace U Fleků), kde se mimo jine vaři domácí česka BEZLEPKOVA kuchyně. Je zde kompletni bezlepkove menu, nad kterým srdce celiaka zaplesá. Dodavané bezlepkove suroviny maji patričnou certifikaci.Majitel má celiakii v rodině, takže se dá spolehnout, že zásady bezlepkového vaření zná. Kompletni menu najde zde